Přeskočit odkazy navigace SMS posílač Treca > Časté otázky

Časté otázky

Jak mám odesílat sms na T-Mobile?

K odesílání sms zdarma na T-Mobile bez registrace na T-Zones můžete využít bránu T-Mobile. SMS jsou odeslány zcela zdarma. Je možné odeslat jednu zprávu za 30 vteřin a je nutné opsat kód z obrázku. Dále je možné použít bránu @t-email.cz, ta posílá sms na mobilní e-mail. Příjemce tedy musí mít mobilní e-mail aktivovaný a zapnuto přesměrování na mobilní telefon.
Dále je možno využít bránu T-Zones. K tomu je potřeba mít účet na T-Zones (vytvořit), kde standardně získáte 20 volných SMS zpráv na měsíc. Pro využití této brány je nutné v nastavení programu zadat jméno a heslo do T-Zones.
Pokud máte operátora Vodafone, můžete k posílání zpráv do T-Mobile použít bránu Můj Vodafone.

Psaní sms na T-Mobile Slovensko funguje podobně jako na T-Mobile ČR. Použijte bránu T-Zones SR. Slovenský operátor ale nedává žádné sms zdarma, proto je nutné si nejprve na www.t-zones.sk nabít kredit.

Jak mám psát sms na O2?

Můžete využít sponzorovanou bránu, omezenou 60ti znaky. Zprávy odeslané z této brány jsou zdarma.
Pokud máte operátora Vodafone a nechcete posílat zprávy rozkouskované po 60ti znacích, můžete k posílání sms do sítě O2 použít bránu Můj Vodafone.

Jak mám posílat sms na Vodafone?

Na Vodafone je možné SMS zprávy posílat přes veřejnou bránu nebo přes samoobsluhu Můj Vodafone. Samoobsluhou Můj Vodafone můžete posílat SMS na jakéhokoliv operátora - SMS do sítě Vodafone se Vám pak odečítají z volných Web SMS Basic, SMS do ostatních sítí se Vám přičítají k účtu za telefon (odečítají z kreditu v případě předplacené karty). Pro využití této brány je nutné v nastavení programu zadat jméno a heslo do Můj Vodafone.

K čemu je placená brána když ostatní brány jsou zdarma?

SMS posílač Treca obsahuje placené brány, které můžete využít, pokud si nevyberete z výše nabízených sms bran. Tyto brány jsou velice spolehlivé, a hodí se proto např. k odesílání zpráv Vašim klientům a zákazníkům. Navíc nabízí možnost doručenky.

Jak pošlu hromadnou sms?

Pokud chcete poslat zprávu více lidem, stačí, když je postupně přidáte do příjemců. To provedete tak, že na zvolený kontakt kliknete pravým tlačítkem myši a v zobrazeném menu vyberete volbu "Přidat do příjemců" (náhled). Lze také použít tlačítko "Přidat příjemce" vedle výběru brány (náhled). Tímto způsobem můžete do příjemců přidat číslo, které nemáte uložené v kontaktech, nebo tak můžete změnit bránu, přes kterou se bude sms odesílat. Každému příjemci může být hromadná sms odeslána přes jinou bránu.

Jak pošlu sms na číslo, které bylo přenesené?

Při zadávání čísla příjemce program automaticky předvybere bránu odpovídajícího operátora dle předčíslí. Pokud bylo číslo přenesené, a vy víte ke kterému operátorovi, stačí přednastavenou bránu změnit na bránu správného operátora. Jesliže nevíte, ke kterému operátorovi bylo číslo přeneseno, použijte funkci zjištění operátora (menu Zobrazit - Informace o telefonním čísle). Tato funkce zjistí, ke kterému z operátorů T-Mobile, Vodafone a O2 zadané číslo patří. Telefonní číslo i se správně zvolenou bránou si poté uložte do kontaktů. Tím zajistíte, že u tohoto kontaktu bude vždy vybrána správná brána.

Jak nastavím odesílatele zprávy?

V programu SMS posílač Treca je možné nastavit odesílatele u těch bran, které to podporují. V současnosti je to pouze brána Vodafone. Odesílatele můžete zadat v nastavení programu v sekci Brány - Vodafone (náhled). Další dvě brány - Můj Vodafone a T-Zones - nastavují odesílatele automaticky. U zpráv poslaných přes tyto brány bude jako odesílatel uvedeno Vaše telefonní číslo.

Jak pošlu sms na přenesené číslo?

Program při zadávání telefonního čísla příjemce automaticky přednastavuje bránu pro odeslání zprávy podle předčíslí. Pokud je číslo přeneseno k jinému operátorovi, jednoduše vyberte bránu odpovídající novému operátorovi. Bránu zvolíte ve výběru vedle pole pro zadání telefonního čísla (náhled). Jestliže nevíte, kam bylo číslo přeneseno, registrovaná verze programu Vám to pomůže zjistit v menu Zobrazit - Informace o telefonním čísle.

Jak můžu psát sms s diakritikou (háčky a čárky)?

SMS posílač Treca během psaní ze zprávy automaticky odstraňuje diakritiku. To proto, že sms brány operátorů zprávu s diakritikou neumožňují odeslat. Pokud ale chcete text zprávy psát s diakritikou, zvolte v programu menu Zobrazit - Nastavení a v záložce Zprávy vyberte Diakritiku ze zprávy odstraňovat - před odesláním (namísto průběžně).